Ta ciężarówka próbowała wjechać do Polski. Teraz pisze o niej cały świat

2017-09-18 14:39 Kraj
komentarze ()
Ta ciężarówka próbowała wjechać do Polski. Teraz pisze o niej cały świat

Ta ciężarówka próbowała wjechać do Polski. Teraz pisze o niej cały świat

2017-09-18 14:39 Kraj

Do niezwykłych wniosków doszli śledczy badający tę sprawę. Ciężarówka, o której niedawno zrobiło się naprawdę głośno w mediach, miała przekroczyć polską granicę. To pierwszy taki znany przypadek.

 

Niemiecka policja federalna zatrzymała ciężarówkę na tureckich numerach, którą kierował 46-letni Turek. Do interwencji doszło w pobliżu miasta Müllrose, niedaleko od granicy z Polską, na autostradzie A12. Okazało się, że celem tureckiego kierowcy był właśnie nasz kraj.

 

Na pace pojazdu dokonano szokującego odkrycia. Przebywało tam w strasznym ścisku 51 imigrantów pochodzących z Iraku. W grupie nielegalnie przewożonych imigrantów znalazło się 20 mężczyzn, 14 kobiet, 10 chłopców i 7 dziewczynek. Wśród „pasażerów” przynajmniej jedna osoba była zgłoszona jako uchodźca w Rumunii.

 

 

Na pokładzie ciężarówki nikt nie był ranny, jednak wiele osób było wygłodzonych i spragnionych. Przynajmniej jedna osoba miała objawy odwodnienia. Uchodźców, próbujących nielegalnie przekroczyć granicę przesłuchano. Obecnie przebywają w obozie dla uchodźców w Eisenhüttenstadt. Kierowcę ciężarówki aresztowano i postawiono mu zarzuty nielegalnego przewozu imigrantów.

 

Bardzo wiele przypadków desperacji imigrantów kończy się tragedią. Uchodźcy i imigranci, pragnąc dotrzeć do wybranego miejsca, często gotowi są poświęcić wszystko, a nawet zaryzykować własne życie, żeby tego dokonać. Wykorzystują to szmuglerzy, oferujący transport do upragnionych państw za horrendalne kwoty.

 

Teraz o ciężarówce pisze cały świat. Sprawą zainteresowała się oczywiście prasa niemiecka, ale i brytyjska, francuska czy rosyjskie Russia Today. Wzmianki o ciężarówce pojawiły się także na portalach amerykańskich.

Lidl przebije magiczną granicę. Zapłacą kasjerom ponad 4 000 zł miesięcznie

Następne newsy »