Rozbolało ją gardło. Lekarze musieli amputować jej nogi

2017-08-17 18:40 Zdrowie
komentarze ()
Rozbolało ją gardło. Lekarze musieli amputować jej nogi

Rozbolało ją gardło. Lekarze musieli amputować jej nogi

2017-08-17 18:40 Zdrowie

Historia tej 21-letniej Brytyjki pokazuje, jak życie może zmienić się tragicznie w ciągu zaledwie kilku dni. Charlotte Hannibal źle poczuła się na imprezie. Kiedy później obudziła się w szpitalu bez nóg, nie wiedziała, co się dzieje.

 

Hannibal bawiła się na imprezie, kiedy poczuła, że bardzo boli ją gardło. Jak wspomina, wówczas była przekonana, że to nagły atak grypy lub przedwczesny kac. Zanim jednak zdążyła wyjść z imprezy, zemdlała. Wezwano karetkę i Hannibal trafiła do szpitala. Tam okazało się, że ciało Brytyjki zostało zaatakowane przez meningokoki.

 

– Strasznie bolała mnie głowa, gardło oraz czułam okropne zmęczenie. Objawy były podobne do ciężkiego kaca albo poważnego przeziębienia. Po 48 godzinach obudziłam się w szpitalu, a lekarze powiedzieli mi, że mój organizm się totalnie wyłączył. Spędziłam tam 3 miesiące – mówi o swojej tragedii Charlotte.

 

 

Okazało się, że to, co Charlotte wzięła za grypę, było objawami zapalenia mózgu. Jak wykazali lekarze, Brytyjka była chora przez meningokoki od dłuższego czasu, ale nie zdawała sobie z tego sprawy. Zapłaciła za to bardzo wysoką cenę. By ratować jej życie, amputowano jej nogi, część palców prawej dłoni i wszystkie u lewej. Teraz próbuje zmagać się z rzeczywistością i codziennymi obowiązkami, które są dla niej znacznie trudniejsze. Zachęca wszystkich do badania się i szczepienia przeciw meningokokom.

 

– Utraciłam część słuchu, zmagałam się z niewydolnością nerek, a na dodatek zostały mi amputowane nogi od kolan w dół, razem z palcami u lewej dłoni. Powoli dochodzę do siebie, ale zachęcam wszystkich na uniwersytecie, aby zaszczepili się i nie przeżyli koszmaru tak jak ja – ostrzega studentka.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia
Następne newsy »