USA przygotowują się do wojny atomowej! To oficjalne

2017-08-12 15:02 Świat
komentarze ()
USA przygotowują się do wojny atomowej! To oficjalne

USA przygotowują się do wojny atomowej! To oficjalne

2017-08-12 15:02 Świat

Sygnały z ośrodków władzy obu państw, nie wróża najlepiej żadnemu z nich. W sytuacji stale rosnącego zagrożenia, władze jednego z amerykańskich terytoriów na Pacyfiku wydały, mrożącą krew w żyłach instrukcję.

 

Choć zimna wojna ze Związkiem Radzieckim minęła prawie trzy dekady temu, to scenariusz ataku atomowego znów zagościł w świadomości obywateli USA.

 

Wyspa Guam, amerykańskie terytorium nieinkorporowane, zagrożona jest agresją ze strony Pjongjangu. W tej sytuacji lokalne władze postanowiły wydać specjalne instrukcje jej mieszkańcom.

 
- Nie patrz na rozbłysk lub kulę ognistą - może cię to oślepić. Chowaj się za wszystko, co może ci zapewnić ochronę. Co najmniej przez dobę nie opuszczaj miejsca, w którym się schroniłeś, by nie stykać się z materiałem radioaktywnym
- głoszą wytyczne.

 

 

Amerykańskie władze, zarówno te w Waszyngtonie, jak i na terytoriach zależnych, zagrożenie ze strony Korei biorą bardzo poważnie. Tak naprawdę nie wiadomo, jakim arsenałem dysponuje reżim Kim-Dzong Una i jakie są jego możliwości technologiczne.

 

Ataku lądowego raczej nikt nie bierze pod uwagę, ale po ostatnich testach nuklearnych, atomowy jak najbardziej.

 

W instrukcji wydanej Guamczykom przeczytać można, jakiego schronu najlepiej szukać, co zrobić ze skażonymi ubraniami oraz jakich zasad higieny przestrzegać. Wszystko oczywiście w wypadku, w którym dana osoba przeżyje atomowe uderzenie.

 

- Jeśli się da, umieść swą skażoną odzież w plastikowej torbie i zaklej ją lub zawiąż. Odłóż torbę tak daleko od ludzi i zwierząt, jak to możliwe, by pochodzące z niej promieniowanie nie szkodziło innym. Jeśli to możliwe, weź prysznic z dużą ilością wody i mydła, co pomoże w usunięciu skażenia radioaktywnego. Nie trzyj ani nie drap skóry. Umyj włosy szamponem lub mydłem oraz wodą. Nie używaj odżywki do włosów, gdyż będzie ona utrzymywać materiał radioaktywny na twoich włosach - pouczają władze Guam.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »