Woda z kranu jest zdrowa czy nie? Koniec wątpliwości!

2017-08-12 09:42 Zdrowie
komentarze ()
Woda z kranu jest zdrowa czy nie? Koniec wątpliwości!

Woda z kranu jest zdrowa czy nie? Koniec wątpliwości!

2017-08-12 09:42 Zdrowie

Znacznej większości z nas wydaje się, że woda pochodząca z kranu nie jest dobra do bezpośredniego spożycia. Przedstawiciele poszczególnych miast chcą więc raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości, przy okazji informując mieszkańców, w jaki sposób jest ona oczyszczana.

 

Jakość wody zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich, musi być szczegółowo monitorowana. Do jej sprawdzania używa się między innymi… małży, których reakcje przekładają się na wyniki poszczególnych badań. Woda z kranu nie zawiera więc szkodliwych bakterii, ani nie powoduje wcale powstawania kamieni w organizmie, chociaż jest to naprawdę popularny mit.

 

 

Tzw. kranówkę można zdecydowanie pić bez przegotowania. Zawiera ona nawet wiele minerałów, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Nawet brązowa woda, która czasami płynie z naszych kranów, nie jest wcale szkodliwa. Lepiej jednak przed spożyciem zaczekać, aby wróciła do standardowego koloru.

 

Co więcej, czystością naszej wody możemy się zdecydowanie chwalić. Krakowska „kranówka” plasuje się pod tym względem na drugim miejscu wśród światowych miast. Wyprzeda ją jedynie ta w Singapurze. Nie powinniśmy więc martwić się ani wzbraniać przez spożyciem wody z kranu, gdyż według osób odpowiedzialnych za jej oczyszczanie nie grozi to żadnym negatywnym efektem dla naszego organizmu.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »