Wojna nuklearna na włosku. Stany Zjednoczone wchodzą na wojenną ścieżkę!

2017-08-09 10:42 Świat
komentarze ()
Wojna nuklearna na włosku. Stany Zjednoczone wchodzą na wojenną ścieżkę!

Wojna nuklearna na włosku. Stany Zjednoczone wchodzą na wojenną ścieżkę!

2017-08-09 10:42 Świat

Napięcie rośnie, a Donald Trump ma już dość. Po raz pierwszy oficjalnie zagroził użyciem najpotężniejszego ognia w historii i zrobił to w taki sposób, że media zaczęły masowo pisać o powrocie widma wojny nuklearnej. 

 

Korea Północna nieustannie organizuje próby rakietowe czym pokazuje, że niezbyt przejęła się komunikatami wysyłanymi wcześniej przez Stany Zjednoczone. Donald Trump powiedział jednak „dość”. Oficjalnie zagroził przeciwnikom, ale zrobił to zupełnie inaczej niż inni przywódcy.

 

– Jeśli nie przestaną grozić, spotka ich ogień, furia i potężna siła, jakiej świat nie widział – powiedział Trump czym zszokował opinię publiczną.

 

 

Skoro świat nie widział furii i ognia o jakim myśli Trump, to strach pomyśleć o co mu naprawdę chodzi. Zarówno polskie, jak i zagraniczne media zgodnie piszą o tym, iż widmo wybuchu wojny nuklearnej jest tak realne po raz pierwszy od zakończenia Zimnej Wojny.

 

Trudno zakładać, że Korea Północna przestraszy się gróźb Stanów Zjednoczonych i zaniecha dalszych działań. Szczególnie, że próby z rakietami mogącymi przenosić głowice nuklearne są coraz częstsze i kończą się sukcesami. Nie jest również tajemnicą, że Trump nie lubi rzucać tego typu ostrych słów na wiatr. Warto przypomnieć, że dookoła Korei Północnej pływają amerykańskie okręty, zaś żołnierze skupiają się na nieustannych ćwiczeniach wojskowych.

 

Jedno jest pewne. Napięcie będzie nieustannie rosło, a świat znów zwróci wzrok ku Półwyspowi Koreańskiemu. Najbliższe miesiące, a może i tygodnie najprawdopodobniej przyniosą rozwiązanie tego kryzysu.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »