TVN po 10 latach pozbył się kanału telesprzedażowego Mango

2017-08-07 13:20 Kraj
komentarze ()
TVN po 10 latach pozbył się kanału telesprzedażowego Mango

TVN po 10 latach pozbył się kanału telesprzedażowego Mango

2017-08-07 13:20 Kraj

Nowym właścicielem spółki Mango-Media, która prowadzi kanał telewizyjny Mango, jest Studio Moderna Polska, czyli polski oddział słoweńskiego giganta sprzedaży wysyłkowej. Nie podano kwoty transakcji.

 

Na przeprowadzenie transakcji zgodził się już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. UOKiK musiał z urzędu sprawdzić, czy zmiana właścicieli kanału telewizyjnego nie zaburzy konkurencji na rynku.

 

- Decyzja o sprzedaży udziałów jest podyktowana potrzebą konsolidacji portfolio oraz skupieniu się na rozwoju naszej podstawowej działalności - przekonuje Jim Samples, prezes i dyrektor generalny TVN S.A.

 

 

- Studio Moderna jest jednym z najsilniejszych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej w swojej branży. Jednocześnie operuje w modelu biznesowym zbliżonym do Mango-Media, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że zmiany będą korzystne dla obu stron - dodaje.

 

Z kolei Lars Buschbom, prezes Mango-Media, wyjaśnia, że Mango-Media w ostatnim czasie zakończyło trzyletni proces zmian biznesowych, w wyniku których firma stała się liderem w swojej branży.

 

- TVN był partnerem, który wspierał nas na każdym kroku - powiedział.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »