Próbowano zabić Antoniego Macierewicza

2017-08-07 13:18 Finanse i Polityka
komentarze ()
Próbowano zabić Antoniego Macierewicza

Próbowano zabić Antoniego Macierewicza

2017-08-07 13:18 Finanse i Polityka

Jak ujawniły media, od marca bieżącego roku toczy się śledztwo ws. przygotowań do usunięcia przemocą konstytucyjnego organu RP. Mowa tutaj o Antonim Macierewiczu, na którego miano przygotowywać zamach.


 
Dowodem na plany usunięcia przemocą ministra ma być konwersacja mężczyzn, których tożsamości oraz danych osobowych nie udało się ustalić mediom. Jeden z podejrzanych chciał dowiedzieć się, gdzie mieszka Macierewicz. Drugi z kolei zapewniał, że sprawa zostanie załatwiona.

 

Mężczyzną, od którego rozpoczęło się śledztwo, ma być mieszkaniec Poznania. Przesłuchująca go policjantka przyznała, że w sprawę zamieszanych jest jeszcze kilka osób. Poznaniak zaprzecza, jakoby był autorem konwersacji, w których pojawiło się m.in. pytanie o adres Macierewicza.

 

 

Śledztwo prowadzi  krakowski wydział Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji. Media próbowały dowiedzieć się czy postawiono już jakieś zarzuty podejrzanym o próbę zabójstwa ministra, jednak śledczy w tej sprawie milczą.

 

Początkowo sprawą zajmować się miało ABW. Sprawę oddano jednak policji. Według ustaleń RMF FM śledztwo nadzoruje zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry.

Masz to na swoim samochodzie? Zapłacisz 750 zł kary DZIENNIE

Następne newsy »