Próbowano zabić Antoniego Macierewicza

2017-08-07 13:18 Finanse i Polityka
komentarze ()
Próbowano zabić Antoniego Macierewicza

Próbowano zabić Antoniego Macierewicza

2017-08-07 13:18 Finanse i Polityka

Jak ujawniły media, od marca bieżącego roku toczy się śledztwo ws. przygotowań do usunięcia przemocą konstytucyjnego organu RP. Mowa tutaj o Antonim Macierewiczu, na którego miano przygotowywać zamach.


 
Dowodem na plany usunięcia przemocą ministra ma być konwersacja mężczyzn, których tożsamości oraz danych osobowych nie udało się ustalić mediom. Jeden z podejrzanych chciał dowiedzieć się, gdzie mieszka Macierewicz. Drugi z kolei zapewniał, że sprawa zostanie załatwiona.

 

Mężczyzną, od którego rozpoczęło się śledztwo, ma być mieszkaniec Poznania. Przesłuchująca go policjantka przyznała, że w sprawę zamieszanych jest jeszcze kilka osób. Poznaniak zaprzecza, jakoby był autorem konwersacji, w których pojawiło się m.in. pytanie o adres Macierewicza.

 

 

Śledztwo prowadzi  krakowski wydział Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji. Media próbowały dowiedzieć się czy postawiono już jakieś zarzuty podejrzanym o próbę zabójstwa ministra, jednak śledczy w tej sprawie milczą.

 

Początkowo sprawą zajmować się miało ABW. Sprawę oddano jednak policji. Według ustaleń RMF FM śledztwo nadzoruje zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »