ISIS nie zostało do końca pokonane. W Rakkce wciąż są terroryści

2017-08-05 15:07 Świat
komentarze ()
ISIS nie zostało do końca pokonane. W Rakkce wciąż są terroryści

ISIS nie zostało do końca pokonane. W Rakkce wciąż są terroryści

2017-08-05 15:07 Świat

Amerykańskie wojsko walczy, aby pozbyć się pozostałych intruzów.

 

- Dzisiaj ISIS w mieście Rakka walczy o każdą przecznicę i o swoje przetrwanie. 2 tys. bojowników, którzy tam zostali, najprawdopodobniej zginie - mówi Brett McGurk ze specjalnej jednostki do zwalczania ISIS w rozmowie z Agencją Reutersa.

 

Istnieją bardzo niewielkie szanse, że uda im się uciec. Miasto jest bowiem szczelnie okrążone przez syryjskie wojsko oraz wspierające je siły USA.

 

 

Mimo tego bastionu, bojówki terrorystów i tak są na straconej pozycji. ISIS pozbawiono już 70 tys. kilometrów kwadratowych zajętej przez nich powierzchni. Do tego wywiad zdobył prawie 19 tys. personaliów bojowników. Wszystko dzięki znalezionym w ich kryjówkach książkom adresowym, dokumentom czy po prostu telefonom. Użytek z tego robią już międzynarodowe agencje wywiadowcze.

 

Islamiści stracili w ostatnim czasie nie tylko Rakkę, ale i Mosul. Na początku lipca irackie władze ogłosiły, że miasto okupowane przez ekstremistów od 2017 roku i uznawane za stolicę kalifatu, zostało zdobyte. Niestety, Mosul po wielomiesięcznych walkach jest zrównany z ziemią.

 

Mimo tego, że siła ISIS słabnie w oczach, terroryści wciąż są bardzo groźni. W jednym z ostatnich wypuszczonych filmów grożą kolejnymi zamachami. Celami mają być Rzym i Stambuł. Ma to być zemsta właśnie za Rakkę i Mosul.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »