Polska będzie płacić absurdalnie wysokie kary. Codziennie

2017-08-05 08:03 Finanse i Polityka
komentarze ()
Polska będzie płacić absurdalnie wysokie kary. Codziennie

Polska będzie płacić absurdalnie wysokie kary. Codziennie

2017-08-05 08:03 Finanse i Polityka

Unia Europejska zaczyna coraz głośniej domagać się wstrzymania wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Jeśli tak się nie stanie, Polsce będą groziły gigantyczne kary finansowe, które mogą osiągnąć próg nawet kilkudziesięciu tysięcy euro… dziennie.

 

– Komisja śledzi sytuację z wielkim zaniepokojeniem. Dotychczas widzieliśmy doniesienia prasowe w tej sprawie, ale jeśli zostanie potwierdzone, że wycinka ma dalej miejsce w Puszczy Białowieskiej, sprawa zostanie wzięta pod uwagę w prowadzonej procedurze praworządności dotyczącej Polski  ostrzegała oficjalnie rzeczniczka KE Mina Andreewa. Wielu prawników zaznacza także, że krajowi grozi przyspieszone postępowanie przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości.

 

 

Chociaż organ już nakazał wstrzymanie wycinki, minister Jan Szyszko nie zamierza wcale dostosować się do tych poleceń. Zamiast tego oficjalnie przekazał już mediom informację o tym, że prace w Puszczy Białowieskiej będą niezmiennie postępować.

 

Jeśli postanowienia polskiego ministra się nie zmienią, krajowi będą groziły gigantyczne kary finansowe. Jak ostrzegają eksperci, osiągać one będą mogły nawet kwoty wysokości kilkudziesięciu tysięcy euro dziennie. Nie widać jednak, aby te groźby w jakikolwiek sposób przestraszyły ministra Szyszkę oraz polski rząd.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »