Złodzieje przeszli samych siebie. Zobacz jak okradają nad polskim morzem

2017-08-04 12:21 Kraj
komentarze ()
Złodzieje przeszli samych siebie. Zobacz jak okradają nad polskim morzem

Złodzieje przeszli samych siebie. Zobacz jak okradają nad polskim morzem

2017-08-04 12:21 Kraj

Złodzieje nie ustają w wymyślaniu wciąż nowych metod okradania niewinnych ludzi. Najnowsza metoda została odkryta przez zachodniopomorskich policjantów. Na policję zgłaszają się przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy tym razem padają ofiarą oszustw „na rozmienianie pieniędzy”.

 

Metoda wymierzona jest tym razem nie w pojedynczych ludzi, ale w przedsiębiorców i właścicieli lokali usługowych. Polega na kołowaniu sprzedawców i wprowadzaniu chaosu. Na razie oszuści działają przede wszystkim w województwie zachodniopomorskim.

 

Oszuści najczęściej działają w parach mieszanych. Kobieta dokonuje drobnego zakupu, a następnie próbuje za niego zapłacić banknotem o wysokim nominale. Podczas wydawania reszty podchodzi mężczyzna i pilnie prosi o rozmienienie innego banknotu. Kobieta odwraca uwagę sprzedawcy, mężczyzna zaczyna tasować banknoty. Kiedy ekspedient zaczyna się gubić w obliczeniach, kobieta rezygnuje z zakupu i wraz z mężczyzną wychodzą ze sklepu. Potem wymieniają się portfelami.

 

 

Po wprowadzeniu przez złodziei takiego chaosu, żonglerce pieniędzmi, skołowaniu sprzedawcy i raptownym zniknięciu właściciel orientuje się, że w kasie brakuje sporej kwoty. Jak się okazuje, jednorazowo w ten sposób udaje się czasem ukraść nawet kilkaset złotych.

 

Policja ujęła już dwie osoby, jednak śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Jest całkiem prawdopodobne, że za nową metodą kradzieży stoi zorganizowana grupa przestępcza.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »