Policja rozpoczęła operację zabezpieczenia Przystanku Woodstock

2017-08-02 13:20 Kraj
komentarze ()
Policja rozpoczęła operację zabezpieczenia Przystanku Woodstock

Policja rozpoczęła operację zabezpieczenia Przystanku Woodstock

2017-08-02 13:20 Kraj

Z szacunków organizatorów wynika, że we wtorek na terenie festiwalu było już ok. 50 tys. ludzi.

 

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, na parkingach przygotowanych na potrzeby festiwalu znajduje się ponad 3,2 tys. samochodów, a pociągami do Kostrzyna nad Odrą dojechało dotychczas ok. 15 tys. osób.

 

- W mieście i na polu namiotowym festiwalu zaczyna robić się gęsto - powiedział Maludy. Na razie w mieście nie doszło do poważnych incydentów. Odnotowaliśmy 13 przestępstw, głównie związanych z posiadaniem narkotyków i 40 wykroczeń - dodał.

 

Rzecznik podkreślił, że z uwagi na zagrożenia notowane w Europie Zachodniej policja jest w pełnej mobilizacji. Dlatego do Kostrzyna nad Odrą zjechali policjanci z wielu miejsc w kraju.

 

Przez kilka najbliższych dni w operację związaną z zabezpieczeniem tej ogromnej imprezy masowej zaangażowanych będzie około 1,6 tys. policjantów wszystkich pionów tej służby.

 

 

Do Kostrzyna nad Odrą przybywa coraz więcej osób na festiwal Woodstock. Docierają głównie pociągami i samochodami. Przewoźnicy kolejowi przygotowali łącznie 80 specjalnych pociągów, którymi można dojechać na imprezę z różnych zakątków kraju.

 

Największy ruch panuje w okolicach kostrzyńskiego dworca, z którego ludzie przemieszczają się na teren dawnego poligonu, gdzie odbywa się Woodstock. Coraz tłoczniej jest także na drogach dojazdowych do miasta i jego ulicach.

 

Rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies poinformował, że nie ma jeszcze aktualnych danych dotyczących liczby osób przebywających na terenie festiwalu. Dodał, że z wtorkowych szacunków wynikało, że tego dnia było tam ok. 50 tys. ludzi.

 

Impreza podwyższonego ryzyka

 

Podobnie jak przed rokiem, także i teraz impreza ma status imprezy podwyższonego ryzyka. Dla organizatora oznacza to dodatkowe obowiązki, m.in. zapewnienie większych służb porządkowych i informacyjnych czy ograniczenia w sprzedaży alkoholu.

 

23. Przystanek Woodstock rozpocznie się w czwartek i potrwa do nocy z soboty na niedzielę. Po raz 14. impreza jest organizowana w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem.

 

To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie, gromadzący co roku po kilkaset tysięcy uczestników, głównie młodych ludzi z całej Polski, ale także z zagranicy.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »