Tajemnicza śmierć polskiej medalistki. Miała zaledwie 29 lat

2017-07-27 18:38 Świat
komentarze ()
Tajemnicza śmierć polskiej medalistki. Miała zaledwie 29 lat

Tajemnicza śmierć polskiej medalistki. Miała zaledwie 29 lat

2017-07-27 18:38 Świat

Nie żyje Eliza Gawryluk, 29-letnia zdobywczyni brązowego medalu lekkoatletycznych mistrzostw Polski w biegu na 1000 metrów. Kobieta od jakiegoś czasu mieszkała i pracowała w Chinach, gdzie znaleziono ją martwą w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu.

 

Gawryluk zarabiała poza granicami Polski jako lektor języka angielskiego. Karierę sportową musiała zakończyć jakiś czas temu z powodu poważnej kontuzji. Odnalazła się jednak dobrze w kryzysowej sytuacji i rozpoczęła całkowicie nowe życie, które zakończyło się w bardzo tajemniczych okolicznościach.

 

– Eliza odeszła nagle, nie wiemy jeszcze, co było przyczyną śmierci. To wykaże sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w Chinach poinformowali zrozpaczeni i zaskoczeni bliscy kobiety.

 

 

– Rozmawiałam z nią w niedzielę rano polskiego czasu. W poniedziałek szła do pracy, ale się w niej nie stawiła. Znaleziono ją w jej apartamencie. Współlokator, który z nią mieszkał, zniknął (…) Chińska policja przetrzymuje ciało, a śledztwo jest w toku. Porozumiewamy się poprzez ambasadę, a także firmę transportową opowiedziała dziennikarzom „Faktu” siostra byłej medalistki.

 

Obecnie prowadzi ona zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na sprowadzenie zwłok Gawryluk do Polski. Najpierw musi się jednak zakończyć tajemnicze śledztwo, które może potrwać jeszcze długi czas.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »