Jest pomysł PiS na wyjście z kryzysu! Ten program przerośnie 500+

2017-07-26 07:44 Finanse i Polityka
komentarze ()
Jest pomysł PiS na wyjście z kryzysu! Ten program przerośnie 500+

Jest pomysł PiS na wyjście z kryzysu! Ten program przerośnie 500+

2017-07-26 07:44 Finanse i Polityka

Prawo i Sprawiedliwość zdaje sobie sprawę, że wznosząca partię fala wywołana programem Rodzina 500+ zdążyła już opaść. Wielu Polaków traktuje wypłatę środków na dzieci już jak normalny przychód. Żeby zapewnić sobie umocnienie poparcia i przedłużenie rządów, partia poszukuje nowych sposobów. Już pojawiają się głosy, że PiS „znów chce kupić Polaków”.

 

Mowa o nowym programie, nad którym pracują Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zwarte siły ludzi Elżbiety Rafalskiej i Mateusza Morawieckiego mają już plan na to, jak wkupić się w łaski wyborców, a zwłaszcza tych najstarszych. Mowa bowiem o kolejnym programie 500+. Tym razem dla emerytów.

 

– Pracujemy w resorcie nad rozwiązaniem, które wesprze emerytów. To mógłby być np. roczny dodatek dla emerytów w wysokości np. 500 zł dla tych seniorów, którzy otrzymują do 1500 zł brutto miesięcznie emerytury – mówi Rafalska.

 

 

Pogłoski o tym, że PiS spróbuje zawalczyć o głosy emerytów, pojawiły się już w czerwcu. Wypowiedź Rafalskiej to pierwsze potwierdzenie tego, że partia rządząca faktycznie pracuje nad programem. Już wyliczono, że gdyby program objął każdego emeryta, koszt wyniósłby 4,5 mld złotych rocznie. Jeśli ograniczyć jego beneficjentów tylko do tych z najniższymi świadczeniami, koszt zmniejszyłby się o niespełna 3,5 mld złotych.

 

Formacja Jarosława Kaczyńskiego wie, gdzie uderzać, by przedłużać swoje rządy. Obecnie w Polsce jest już prawie 10 mln emerytów i liczba ta cały czas rośnie. Najstarsi Polacy niebawem będą największą z grup wśród wyborców. Jeżeli PiS chce więc wygrać wybory w 2019 roku, musi postarać się o ich mandat. Nie ulega więc wątpliwości, że program ten będzie finalnie organizowany z jeszcze większym rozmachem.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »