Już wkrótce przyjdzie do ciebie list z ZUS-u z ważną wiadomością!

2017-07-25 15:17 Finanse i Polityka
komentarze ()
Już wkrótce przyjdzie do ciebie list z ZUS-u z ważną wiadomością!

Już wkrótce przyjdzie do ciebie list z ZUS-u z ważną wiadomością!

2017-07-25 15:17 Finanse i Polityka

Już wkrótce miliony Polaków otrzymają listy z niezwykle istotnymi informacjami. To efekt jednej z najgłośniejszych zmian Prawa i Sprawiedliwości – obniżenia wieku emerytalnego.

 

Jako że 1 października wiek emerytalny w Polsce ostanie oficjalnie obniżony, tysiące obywateli otrzymają listy z niezwykle istotnymi informacjami na temat swoich świadczeń wysłane przez ZUS. Szczególnie będzie to dotyczyło osób, które już teraz pobierają emeryturę pomostową, czy też rentę z tytułu niezdolności do pracy.

 

Po wejściu w życie reformy wszystkie osoby korzystające obecnie z różnego rodzaju finansowań będą mogły niezmiennie je zachować. Warto jednak sprawdzić, czy przejście na emeryturę po prostu bardziej się nie opłaci. Głównie z tej przyczyny przeczytanie listu od ZUS będzie w najbliższej przyszłości istotnym obowiązkiem wielu Polaków.

 

 

Jeśli dana osoba zdecyduje się na przejście na emeryturę zgodnie z nowymi wytycznymi, będzie mogła oficjalnie wystąpić o świadczenie. Od 1 lipca we wszystkich siedzibach ZUS skorzystać można z pomocy doradcy, który obliczy wysokość przyszłego świadczenia oraz wyrazi swoją opinię na temat opłacalności możliwych kroków.

 

Niektórzy bowiem nie zrezygnują z rent, czy świadczeń kompensacyjnych, gdyż będą one po prostu wyższe niż sama emerytura. Przed podjęciem decyzji warto więc zapoznać się z listem od ZUS oraz skorzystać z wiedzy upoważnionych do udzielania istotnych informacji osób.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »