Lepper przed śmiercią ujawnił PRAWDZIWY plan Kaczyńskiego co do sądów

2017-07-23 13:06 Finanse i Polityka
komentarze ()
Lepper przed śmiercią ujawnił PRAWDZIWY plan Kaczyńskiego co do sądów

Lepper przed śmiercią ujawnił PRAWDZIWY plan Kaczyńskiego co do sądów

2017-07-23 13:06 Finanse i Polityka

Wiele wskazuje na to, że obecne działania obozu rządzącego to realizacja od dawna zaplanowanej wizji państwa Jarosława Kaczyńskiego. Potwierdzają to również słowa Andrzeja Leppera sprzed dziesięciu lat.

 

– Wyjdzie to, co chcieli zrobić z Trybunałem Konstytucyjnym. Kontrola nad Trybunałem to jest wielkie marzenie Jarosława – mówił przewodniczący Samoobrony.

 

W wywiadzie udzielonym Jackowi Żakowskiemu zdradził również, że celem prezesa Prawa i Sprawiedliwości jest całkowite podporządkowanie sobie sądownictwa. Najwyraźniej, gdyby nie skrócenie kadencji w 2007 roku zmiany, które obserwujemy dzisiaj, weszłyby w życie już wiele lat temu.

 

 

– Czyli będzie miał takie składy orzekające, jakie mu będą na rękę. Bo prezes Trybunału ustala skład sądzący. Ich prezes już dopilnuje, żeby w ważnych sprawach orzekali sędziowie, którzy nie zawiodą PiS. O to idzie gra teraz. Dyspozycyjny Sejm, dyspozycyjny Senat, dyspozycyjni sędziowie, swój prezydent, swoje służby i media. Celem jest pełnia władzy. Sam mi mówił, że do Trybunału da takich ludzi, którzy nie zawiodą – wyznał Andrzej Lepper.

 

Żalił się on także, że Jarosław Kaczyński jest „wyjątkowo perfidnym człowiekiem”, który nie cofnie się przed niczym w swoich dążeniach do objęcia całkowitej władzy. Jego ofiarą miał paść również sam Lepper.

 

– Główne marzenie jest jedno. Żeby wszystko zostało podporządkowane jego wizji. Za wszelką cenę. A jego narzędziem są kwity – dodał przewodniczący Samoobrony.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »