To nie brud pod paznokciem. Matka wyciągnęła z ciała córki 150 kleszczy

2017-07-21 11:48 Świat
komentarze ()
To nie brud pod paznokciem. Matka wyciągnęła z ciała córki 150 kleszczy

To nie brud pod paznokciem. Matka wyciągnęła z ciała córki 150 kleszczy

2017-07-21 11:48 Świat

O zagrożeniu ze strony kleszczy słyszymy co roku. Te małe pasożyty są bardzo groźne dla naszego zdrowia. Zarażają bowiem boreliozą, która może doprowadzić do zapalenia mózgu, a nawet do śmierci. Mało kto wie jednak, że jeszcze groźniejsze od dorosłych osobników kleszczy są mniejsze, zwane nimfami.

 

Te są niemal nie do rozpoznania. Nimfy łatwo można pomylić z krostami lub zabrudzeniem na skórze. Dlatego też trudniej je zlokalizować i mogą wyrządzić szkody większe niż dorosłe osobniki. Przekonała się o tym Beka Setzer, Amerykanka, której córka przyniosła do domu na swoim ciele 150 nimf.

 

Jak relacjonuje Setzer, na początku była przekonana, że Emmalee, czyli jej córka, jest po prostu ubrudzona. Kiedy małe czarne kropki nie chciały zejść, wzięła je za wysypkę. Dopiero po przyjrzeniu się im pod lupą zauważyła, że to w rzeczywistości formy larwalne kleszcza. Zabrała się więc za usuwanie ich z ciała swojej córki.

 

 

Przez półtorej godziny kobieta pieczołowicie usuwała kolejne pasożyty z ciała swojego dziecka. Następnie wsadziła dziecko do wanny, gdzie przez kolejne pół godziny kąpała ja i kilkakrotnie myła, dokładnie oglądając przy tym ciało córki. Żeby tego było mało – wyprała wszystkie zabawki, pościele, koce, poszewki i ubrania, z którymi Emmalee miała kontakt. Nie uchroniło to jednak dziecka przed gorączką i zapaleniem węzłów chłonnych, których doznała kolejnego dnia. Setzer zabrała córkę do szpitala, gdzie lekarz zdecydował o „agresywnej terapii antybiotykowej”.

 

Emmalee wraca już do siebie. Jak mówi jej matka, opublikowała zdjęcia swojego dziecka w internecie ku przestrodze. Nie powiedziała jednak, gdzie dokładnie jej dziecko naraziło się na działanie tak dużej ilości pasożytów. Z relacji kobiety wynika, że nimfy zaatakowały dziecko podczas zabawy w przydomowym ogrodzie.

 

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »