Opozycja ma nowy, PRZEŁOMOWY pomysł. O tym zadecyduje każdy z nas

2017-07-19 11:15 Finanse i Polityka
komentarze ()
Opozycja ma nowy, PRZEŁOMOWY pomysł. O tym zadecyduje każdy z nas

Opozycja ma nowy, PRZEŁOMOWY pomysł. O tym zadecyduje każdy z nas

2017-07-19 11:15 Finanse i Polityka

Platforma Obywatelska wykonała krok przeciw PiS. Lider partii, Grzegorz Schetyna, postanowił wykorzystać zamieszanie wokół polskich sądów, by podbić nieco słupki poparcia swojej formacji. W tym celu zwrócił się do społeczeństwa.

 

Chodzi o pomysł Platformy, który zakłada zorganizowanie referendum, w ramach którego Polacy mają się wypowiedzieć na temat niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Jak zapowiedział Schetyna, to odpowiedź jego partii na to, co robi PiS z polskim sądownictwem. Szef największej partii opozycyjnej podkreślił, że choć bitwa będzie jeszcze trwać, to jego formacja chce oddać głos Polakom.

 

– Zgłaszamy wniosek o referendum odnośnie kwestii niezależności polskiego sądownictwa i polskiej wolności, gwarancji o wolne wybory. (…) Ta bitwa będzie trwać. Dzisiaj w Sejmie, pewnie do godzin nocnych, później w Senacie. Chcemy powiedzieć, że ona się nie kończy. Jakkolwiek nie skończyłoby się głosowanie, nie zostawimy tego. Dzisiaj będziemy walczyć przy każdej poprawce, pytaniu poselski w Sejmie i Senacie – powiedział lider PO.

 

 

W referendum proponowanym przez Platformę Polacy mieliby odpowiedzieć na jedno pytanie: „Czy jesteś za niezależnością sądów i niezawisłością sędziów oraz za uniemożliwieniem wpływu członków i przedstawicieli Rady Ministrów, będących przedstawicielami władzy wykonawczej, jak również Sejmu i Senatu na sędziów i prezesów sądów, a zatem czy jesteś za ścisłym przestrzeganiem podziału władz?”. Jak twierdzi Schetyna, byłoby to najlepsze rozwiązanie konfliktu, jaki narósł wokół reformy sądownictwa.

Masz to na swoim samochodzie? Zapłacisz 750 zł kary DZIENNIE

Następne newsy »