Rakotwórcze ciastka w polskich sklepach! GIS ostrzega

2017-07-18 15:39 Kraj
komentarze ()
Rakotwórcze ciastka w polskich sklepach! GIS ostrzega

Rakotwórcze ciastka w polskich sklepach! GIS ostrzega

2017-07-18 15:39 Kraj

Przed ciastkami ostrzegł Główny Inspektorat Sanitarny. Wydane przez instytucję, publiczne ostrzeżenie, dotyczy dwóch partii ciastek marki Belkorn Biskids. Produkty cechuje wysoki poziom akryloamidu, który przyczynia się do występowania m.in. nowotworów układu pokarmowego i uszkadza układ nerwowy.


 
GIS poleca, aby zakupiony produkt oddać do sklepu lub zutylizować. Jego spożywanie może być bardzo szkodliwe. Zwłaszcza dla dzieci.

 

- Produkt pn. "Belkorn" Biskids 6+ nature with apple flavour, no added sugar, 150 g, nie powinien być spożywany przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akryloamidu. W przypadku posiadania kwestionowanego produktu zaleca się zaprzestanie jego spożywania i dokonanie zwrotu do miejsca zakupu lub zniszczenie - czytamy w komunikacie GIS.

 

Przed ciastkami przestrzega sam ich producent. Jego publiczne ostrzeżenie zostało zamieszczone na stronie internetowej władz Belgii.

 

 

- Odbiorca w Polsce został powiadomiony przez firmę: CRV Corthouts NV o konieczności wycofania w wymienionego produktu z obrotu handlowego. Ustalono, że polska firma zabezpieczyła do czasu utylizacji przedmiotowy produkt w magazynie, a w sprawie sprzedanego już produktu powiadomiła wszystkich kontrahentów o konieczności wycofania kwestionowanych partii z obrotu handlowego - czytamy w komunikacie producenta.

 

Wysoka obecność akrolamidu dotyczy dwóch partii ciastek:

- numer partii: 164802, data minimalnej trwałości 29/11/2017, wielkość opakowania: 150 gramów

- numer partii: 171905, data minimalnej trwałości 12/05/2018, wielkość opakowania: 150 gramów.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »