To zdjęcie obnaża hipokryzję PiS

2017-07-15 18:20 Finanse i Polityka
komentarze ()
To zdjęcie obnaża hipokryzję PiS

To zdjęcie obnaża hipokryzję PiS

2017-07-15 18:20 Finanse i Polityka

Jeszcze w kampanii wyborczej PiS czyniło zarzut ze wspólnego rejsu po Mazurach, w którym wzięli udział w Bronisław Komorowski i szef KRRiT Jan Dworak.

 

Część obserwatorów i polityków porównuje aktualną sytuację polityczną do tej z grudnia. Wówczas na zachodnie rubieże Europy poleciał Ryszard Petru z Joanną Schmidt.

 

Teraz w Lizbonie bawi Dominik Tarczyński z PiS. I nie czekał aż ktoś z ukrycia zrobi mu zdjęcie i wstawi na Twittera, jak w przypadku posłów Nowoczesnej, ale sam pochwalił się fotografią z pięknej stolicy Portugalii.

 

Na fotografii nie jest sam. - Przechodzę sobie ulicami Lizbony z tragarzami, a tu Sam Pereira - napisał polityk. Zdjęcie jak zdjęcie, wycieczka jak wycieczka, nie ma o co robić szumu. No chyba, że jest się prawicowym publicystą lub politykiem PiS.

 

 

Wówczas należy zwrócić uwagę na dwie bulwersujące sprawy. Po pierwsze kraj jest na skraju kolejnego puczu (tak mówią w TVP Info), a poseł zamiast bronić Polski, wyjeżdża na wakacje.

 

Po drugie związki mediów z polityką. W kampanii prezydenckiej do znudzenia przywoływano zdjęcia Bronisława Komorowskiego z Janem Dworakiem, którzy wspólnie żeglowali po Mazurach. Przekonywano, że to koronny dowód na zależność mediów publicznych od PO.

 

Rozpisywały się o tym media zrówno z obozu braci Karnowskich, jak i Tomasza Sakiewicza (piórem Joanny Lichockiej, dzisiaj posłanki PiS).

 

Tropienie nieformalnych związków dziennikarzy z poolitykami to jedno z ulubionych zajęć tzw. niepokornych. Do historii polskiego para-dziennikarstwa przejdzie słynny pościg Michała Rachonia i Samuela Pereiry za Tomaszem Lisem, który miał być w Kancelarii Premiera na tajnej naradzie.

 

Taką informację podał na Twitterze poseł PiS Ryszard Czarnecki. Dwaj niepokorni dziennikarze zareagowali błyskawicznie i przez kilka godzin kręcili się wokół KPRM, wszystko transmitując w sieci. W końcu zrezygnowani odpuścili, bo żadnej tajnej narady Lisa z Kopacz nie było.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »