Jest decyzja ws. podwyżki cen paliw. Głos zabrała sama premier

2017-07-13 07:09 Finanse i Polityka
komentarze ()
Jest decyzja ws. podwyżki cen paliw. Głos zabrała sama premier

Jest decyzja ws. podwyżki cen paliw. Głos zabrała sama premier

2017-07-13 07:09 Finanse i Polityka

Szefowa rządu osobiście broniła kontrowersyjnego projektu podwyższającego ceny paliw! Ostatecznie Sejm większością głosów PiS nie zgodził się na odrzucenie projektu, co oznacza jego dalsze procedowanie. Podwyżki uderzą nie tylko w kierowców, ale we wszystkich obywateli.

 

Projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych to de facto projekt, który zwiększy ceny za paliwa. 

 

Nowe prawo zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Za wszystko mieliby zapłacić kierowcy, tankujący benzynę o 20-25 groszy drożej za litr. 

 

Z szacunków projektodawców wynika, że stawka opłaty drogowej zapewni wpływy w wysokości ok. 4-5 mld zł rocznie. Połowa kwoty zostanie przeznaczona na mający powstać Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast reszta wpływów zasili Krajowy Fundusz Drogowy.

 

 

Premier zabrała w końcu głos i broniła podwyżek cen benzyny.

 

– Proponuję, żeby przede wszystkim studzić emocje. Nagadaliście państwo tutaj tyle głupstw i kłamstw, że wystarczy na kilka posiedzeń Sejmu. Ta propozycja, która została przedstawiona, jest m.in. propozycją, którą zgłaszają do nas właśnie samorządy – tłumaczyła Szydło.

 

– To propozycja stworzenia funduszu, z którego można byłoby realizować ambitny program budowy, naprawy dróg lokalnych i samorządowych, w tych najmniejszych samorządach, które dzisiaj bardzo często bezskutecznie pukają do urzędów marszałkowskich zdominowanych przez PO i PSL i odchodzą z kwitkiem – przekonywała.

Już nie tylko 500+. Rząd znów sypnie kasą! 300 zł na ucznia

Następne newsy »